понеделник, 3 октомври 2022
ПочетнаСПОРТБИЗЛазаров го објави конечниот список за баражот со Чешка

Лазаров го објави конечниот список за баражот со Чешка

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, повика 23 играчи за подготовките, за дуелите со Чешка.

Првиот собир репрезентативците ќе го имаат во сабота, во хотелот „Александар Палас“, во Скопје.

Четири дена подоцна Македонија ќе гостува во Злин од 20:15 часот. Реваншот во Скопје ќе се одигра на 17.април.

Подобрата од двете репрезентации ќе избори пласман на Светското првенство во Полска и Шведска.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП