понеделник, 8 август 2022
ПочетнаСПОРТБИЗШок вести од Австралија, Ѓоковиќ ќе биде депортиран од земјата!

Шок вести од Австралија, Ѓоковиќ ќе биде депортиран од земјата!

Шокантна вест од Австралија – министерот за емиграција Алекс Хок донесе одлука да го депортира Новак Ѓоковиќ од земјата! Оваа одлука несомнено е еден од најголемите спортски скандали во 21 век.

-Министерот за имиграција Алекс Хок му ја укина визата на Новак Ѓоковиќ! „Одбивањето се заснова на фактот дека одлуката е од јавен интерес“, изјави министерот Алекс Хок, а пренесуваат медиумите во Австралија.

За жал, тоа се случи и очигледно капката која ја прели чашата беше објавата на Новак на Инстаграм во која тој призна дека не отишол на закажаното интервју за француски „Л’Екип“ знаејќи дека е заразен со Ковид-19.

По пораката што ја остави на Инстаграм, австралиската влада доби нова „муниција“ за нападот на српскиот тенисер и депортација од земјата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП