вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

ТОП ВЕСТИ

Топ Вести

Државата со нови мерки ќе го буди интересот на домашните компании за влез во ТИРЗ

Државата преку нов концепт во работењето на Технолошко-индустриските развојни зони реши да привлекува нови странски инвестиции. Новиот концепт се базира на...

Прочитај повеќе

Народната банка донесе Одлука за привремено ограничување на распределба и исплата на дивиденда на банките

Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на којашто донесе Одлука за привремено ограничување на распределбата и исплатата на...

Прочитај повеќе

„Алкалоид“ со 210 нови вработувања, со инвестиции во износ од над 1,5 милијарди денари и со раст на консолидираните продажби од 9% во периодот јануари-декември 2020

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-декември 2020 година, продажбите достигнуваат 9.188.259.186 денари, што е за...

Прочитај повеќе

Ќе удри ли тапан на свадба годинава? Организаторите на свадби денес на протест пред Влада!

Втора недела како угостителите или поточно сопствениците на локали специјализирани за организирање на свадбени прослави и слични семејни манифестации револтот...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 1195 1 2 1.195