вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ТОП ВЕСТИ

Топ Вести

Митреска: Мерките на централната банка избалансирани ‒ за поддршка на економијата и одржување на стабилноста

Вицегувернерката на Народната банка, Ана Митреска, учествуваше на панел-дискусијата организирана од реномираната инвестициска банка „Вуд и компанија“.  Во рамките на...

Прочитај повеќе

Нови правила за Македонците – влез во Швајцарија само со сертификат, во Белгија карантин за невакцинираните

Швајцарија, Белгија и Австрија донесуваат нови ковид-правила за патниците што влегуваат во нивните земји.  За Швајцарија, повеќе не е во...

Прочитај повеќе

Британскиот професор одговара на прашања кои сите ги загрижува: Кога и како ќе заврши пандемијата?

Новата пандемија на коронавирус кај нас е повеќе од 18 месеци, а по воведувањето на социјално дистанцирање, задолжително носење маски...

Прочитај повеќе

МОН: Стабилна е состојбата со Ковид-19 во училиштата, само 0,02 отсто од вкупниот број ученици се новозаразени

Состојбата со Ковид-19 во училиштата е стабилна и континуирано се следи од надлежните здравствени институции. Според последниот пресек на Министерството...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 1248 1 2 1.248
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00