петок, јануари 21, 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕДо нова година помал конфекциски број: Напиток од две состојки кој ги...

До нова година помал конфекциски број: Напиток од две состојки кој ги согорува мастите

Ако ви пропаднал планот да се ослободите од вишокот килограми, ова ви е идеална прилка да пробате на овој единствен начин со овој моќен напиток кој ги топи мастите.

На вас ви останува да се уверите.

Имено, напитокот го подобрува исфрлувањето на вишок вода од организмот, а многу е едноставен за подготовка.

Се што ви е потребно е еден лимон, гранче магдонос и вода.

Во сокот од лимон потопете го изблендираниот магдонос, а потоа додадете вода. Напитокот консумирајте го на празен стомак по една чаша во текот на 5 дена, а потоа направете пауза од 5 дена.

Од резултатите ќе бидете одушевени, а воедно и постои шанса да го решите и проблемот со бубрежниот камен доколку го имате.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП