Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,903.09 0%    GRNT 951.88 -0.54%    KMB 5,999.03 0.13%    MPT 65,000.00 0.04%    OKTA 3,153.00 0%    RZUS 50.00 0%    SBT 2,600.00 8.29%    STB 1,070.00 1.42%    STIL 77.00 -1.28%    TEL 320.00 0%    TNB 16,350.00 -0.61%    TTK 1,282.00 9.57%    

Тридневна детокс диета

Време: 10:08

Датум: февруари 4, 2020

Категорија: ДИЕТИ

Станува збор за прилично строга диета, заснована на зеленчук со растителни влакна и млечни производи со малку масти.

Ќе изгубите тежина, а во исто време ќе добиете прекрасен, сјајен тен. Во оваа експресна диета, јадете исти оброци секој ден, така да веднаш можете да подготвите поголеми порции.

Детокс диета – оброци за секој ден:

Доручек:

Измешајте 1 чаша обезмастен природен јогурт со порција суво овошје и 2 лажици овес или ‘ржани снегулки. Порција овошје: 4 суви кајсии, 5 суви сливи или 2 лажици сушена брусница.

Ужина:

Зеленчукот исечете го во стапчиња: целер, зелена краставица, моркови, жолти и црвени пиперки. Сервирајте го целиот коктел заедно со домати и ротквици. Зеленчукот може да се грицка во текот на денот во која било количина.

Ручек:

Ситно исецкајте ги сите состојки: 4 средни тиквички, 3 стебленца од целер, 1 чаша зелен грав, 1 голем куп свеж магдонос, 1 конзерва домати и 3 чешниња лук. Додадете 2 лажици морска сол, 2 лажици сушена мајчина душица, рузмарин, оригано. Истурете 4 чаши вода и варете. Порцијата е доволна за 3 дена исхрана.

Вечера:

Измешајте обезмастено сирење со порција свежо или замрзнато овошје и 2 лажици овесна каша. Порцијата овошје е: 1 шоља малина, 1 шоља боровинки, 1 јаболко, 1 круша, 1 портокал, 2 праски, 2 киви или 2 нектарини.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • ДИЕТА: Данска диета – за 13 дена 20 килограми помалку!

  ДИЕТА: Данска диета – за 13 дена 20 килограми помалку!

  Оваа диета служи за брзо разградување на мастите и ослободување на телото од течностите, таа е многу ригорозна, и како што велат оние кои веќе…

 • Брза диета “3 дена”

  Брза диета “3 дена”

  Брза диета “3 дена” е една од најпопуларните диети денес, бидејќи трае кратко време и дава инстант резултати. Немојте да се чудите што низ целиот…

 • Најдобра диета!

  Најдобра диета!

  Најдобрите диети се составени од едноставни намирници богати со протеини, а сиромашни со калории, тежината се намалува постепено, што гарантира дека нема да врати брзо,…

 • Најпопуларна диета во 2020 година е – Шведска диета

  Најпопуларна диета во 2020 година е – Шведска диета

  Како што трендовите во светот на убавината и модата се менуваат со брзина на молња, не е изненадување што слични работи се случуваат и кога…

 • Постои диета која е како создадена за сите љубители на леб

  Постои диета која е како создадена за сите љубители на леб

  Двопек диетата е идеална за луѓе кои сакаат да ослабат, а не можат да се откажат од леб! Двопек диетата се спроведува со многу овошен…

 • Диета со мед која гарантира резултати

  Диета со мед која гарантира резултати

  Поради големиот број на хранливи состојки, медот треба да се консумира секој ден, а каков е за држење диета – дознајте сами! Нутриционистите советуваат пред…

 • Едноставна контрола на порциите – Шака диета

  Едноставна контрола на порциите – Шака диета

  Ефикасно слабеење се постигнува, не со гладување и претерано откажување, туку со контролирање на порциите и внес на калории. Една од главните причини на нашата…

 • УН диета

  УН диета

  Стриктното спроведување на оваа диета доведува, покрај намалувањето на килограмите, и до промена на метаболизамот па затоа изгубените килограми не се враќаат. Диетета трае 90…

 • Таен рецепт за слабеење! Ослабете пет килограми за два дена!

  Таен рецепт за слабеење! Ослабете пет килограми за два дена!

  Магдоносот многу се користи во кулинарството и едноставно обожаваме да го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме скоро секој ден, но во мали…

 • Што е интервален пост и колку е здрав?

  Што е интервален пост и колку е здрав?

  Интервалниот пост во моментов е најпопуларна диета, која подразбира наизменична смена помеѓу гладувањето и периодот на неограничен внес на калории. Еден од фактите, која ја…