понеделник, 5 јуни 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИВо Ферари не се задоволни од болидот за новата сезона

Во Ферари не се задоволни од болидот за новата сезона

Во Ферари не се задоволни од болидот за 2020 година, пренесува „Мотоспорт“ повикувајќи се на новинарот Лео Турини, близок до тимот.

Минатата сезона италијанскиот тим го зазеде второто место во конкуренција на дизајнери.

– Се чини сè додека податоците добиени на симулаторот и во аеродинамичниот тунел не ги импресионираат инженерите. Но, не заборавајте дека сè уште има време, изјави Турини.

Не сум сигурен дека ова е последната година на Фетел во „црвениот“ тим. Особено откако Верстапен го продолжи договорот со Ред Бул. И критиките на италијанските медиуми кон Фетел не влијаеја, затоа што тој не ги чита, додава Турини.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП