Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Пресметајте колку време ќе ви биде потребно за да ослабите!

Време: 13:44

Датум: јули 3, 2018

Категорија: ДИЕТИ

Овој период е вистинското време за мали и големи промени. Една од нив е и слабеењето…

Слабеењето е процес во кој е потребно да вложите многу труд, но и да се откажете од некои лоши навики. Освен прилагодувањето и разновидната исхрана, важен фактор секако е и физичката активност која го забрзува метаболизмот, ги троши наталожените масти во телото и ја зголемува мускулната маса.

Ако сте одлучиле да направите промена и да го стопите вишокот килограми, сега е вистинско време да започнете, бидејќи како и за се останато, така и за слабеењето е потребно време. Сакате ли да знаете колку ќе ви биде потребно да дојдете до посакуваната цел? Пресметајте!

Еве како да го користите калкулаторот:

1. Во таблицата напишете ја својата моментална тежина, висина и години изразени во килограми и сантиметри.

2. Во означеното поле впишете колку килограми би сакале да ослабите и кликнете на означеното место за калкулирање на килограмите.

3. На екранот ќе биде испишан максималниот број на килограми кои можете да ги намалите како и времето кое е потребно да ја изгубите впишаната тежина.

Пробајте ТУКА.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • ДИЕТА: „Јади цел ден“

  ДИЕТА: „Јади цел ден“

  Ако облеката ви е премногу тесна а апетитот добар, Хелен Фостер – авторката на најпродаваните книги од областа на диететиката ви открива како да намалите…

 • ДИЕТА: Течна диета – намалете 10-15 килограми

  ДИЕТА: Течна диета – намалете 10-15 килограми

  Течната диета е многу ефикасна за брзо слабеење. Максималнато време на траење на оваа диета е две недели и за тоа време можете да намалите…

 • ДИЕТА: Шок диета – за 7 дена 5 кг помалку

  ДИЕТА: Шок диета – за 7 дена 5 кг помалку

  Шок диетата се разликува од другите диети по тоа што е многу едноставна и за разлика од другите „брзи“ диети може да се држи повеќе…

 • ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

  ПОПУЛАРНА ИСХРАНА: Ги топи маснотиите кај жените

  Брачен пар од Америка уште од 1975 година востановија бројни здравствени придобивки од медитеранската диета, која уште оттогаш им се препорачува на луѓето со срцеви…

 • Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

  Освежувачки напиток кој го забрзува слабеењето

  Ви претставуваеме оброк во чаша кој во врелите летни денови ќе ве освежи, заштити, но истовремено ќе ви помогне при топењето на килограмите… Потребно е:…

 • Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

  Едноставни замени со кои ќе зaгубите од тежината

  Многумина од нас, дали во текот на годината или во периодот пред годишните одмори, се обидуваат да намалат од тежината, притоа правејќи секакви работи. Денес…

 • Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

  Фит линија со помош на комбинација од 5 состојки

  Сакате да ослабите и да ги отстраните масните наслаги од стомакот? Го имаме вистинскиот напиток за вас… Состојки: – 1 смрзната банана – 1 лажица…

 • УН диета

  УН диета

  Стриктното спроведување на оваа диета доведува, покрај намалувањето на килограмите, и до промена на метаболизамот па затоа изгубените килограми не се враќаат. Диетета трае 90…

 • Рецепт од цвекло и моркови за топење на килограмите

  Рецепт од цвекло и моркови за топење на килограмите

  Цвеклото и морковите во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко ќе ви помогнат брзо да го стопите салото од стомакот… Имено, дури иако не се…

 • Кетогената диета е најздрава

  Кетогената диета е најздрава

  Американски лекари во соработка со водечките нутриционистите дојдоа до заклучок дека кетогената диета е идеален метод за брзо симнување на вишокот килограми и одржување на…