недела, 2 октомври 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИВардар апсолутен рекордер во СЕХА-лигата

Вардар апсолутен рекордер во СЕХА-лигата

Бранителот на титулата во регионалната ракометна лига, СЕХА, екипата на Вардар, испиша историја во ова натпреварување кога регуларниот дел од сезоната 2017/2018 го заврши без пораз, со 17 победи и едно реми.

Никој во СЕХА не забележал 17 победи, а исто така ниту еден тим не освоил 52 бода во регуларниот дел од сезоната. Единствен тим што успеа да остане непоразен во дуелот со вардар е Мешков Брест. На 1 феверуари во Белорусија натпреварот помеѓу двата тима заврши 25:25.

Во регионалната лига Вардар го очекува настапот на завршниот турнир. Фајналфор-турнирот од 13 до 15 април ќе се игра во Скопје, а противник на Вардар во полуфиналето, најверојатно, ќе му биде екипата на Мешков Брест.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП