петок, 31 март 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИНејмар горд на соиграчите

Нејмар горд на соиграчите

ПСЖ два пати загуби од мадридски Реал со што ги заврши настапите во Лигата на шампионите. Елиминацијата во осмина-финалето во Лигата на шампионите е доволна сезоната во ПСЖ да биде прогласена за неуспешна.

Катарските сопственици вложуваат многу пари, целта е да се освои Лигата на шампионите, но ПСЖ најчесто патот во ова натпреварување го завршува во осмина-финалето.

За да стигнат до овој пехар, летото газдите вложија рекордни 222 милиони евра за да го донесат Нејмар, но Бразилецот поради повреда го пропушти не само овој натпревар туку нема да биде во тимот и за сите други натпревари до крјаот на сезоната.

Јавноста со нетрпение го чекаше неговиот коментар по натпреварот на „Паркот на принцовите“ кој со 2:1 му припадна на Реал.

„Тажен сум поради поразот, а уште потажен сум бидејќи не можев да бидам на теренот за да им помогнам на соиграчите. Сепак горд сум бидејќи гинеа по теренот. Им честитам на сите“, со пораката „Напред Париз (Allez Paris).

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП