Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,300.00 0.04%    GRNT 820.77 1.32%    KMB 5,051.35 0.95%    MPT 37,423.15 1.12%    MTUR 4,600.00 2.22%    OHB 6,426.63 -0.24%    OKTA 4,149.00 4.87%    POPK 14.00 0%    REPL 63,000.00 0%    RZLE 37.00 5.71%    RZLV 72.27 3.24%    RZUS 137.71 -0.25%    SBT 2,000.00 -4.25%    STB 951.72 0.07%    TEL 275.00 0%    TETE 2,224.70 -2.85%    TNB 13,774.92 1.56%    TTK 954.62 0.49%    UNI 2,556.67 0.56%    ZPKO 2,857.00 -0.03%    

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

Време: 11:32

Датум: јули 8, 2017

Категорија: ДИЕТИ

За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела.

Не е задолжително редоследот на деновите да биде ист како примерот. Важно е да не се претерува со производите. Во секој од деновите треба да се пиете зелен чај до 4 чаши на ден. Тој го забрзува процесот на слабеење и намалување на мастите.

 

Прв ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 1 домат и 100 гр. сирење

Вечера: шопска салата

 

Втор ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 2 јаболка или 2 праски

Вечера: 1/2 канче кисело млеко со намалена масленост и 1 зеленчук по избор

 

Трет ден:

Појадок: Кафе

Ручек: пилешка супа (1 порција) без леб

Вечера: 1 компир и 1 модар патлиџан, печени во рерна, зачинети со малку сол и јаболков оцет

 

Четврти ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 2 јаболка или 2 праски

Вечера: 2 печени интегрални кришки леб, шака ореви и 1 лажица мед

 

Петти ден:

Појадок: Кафе

Ручек: салата од варени компири – околу 200 – 300 гр со зеленчук по избор

Вечера: Домат и сирење

Шести ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 1 канче кисело млеко со намалена масленост

Вечера: Таратор

Седми ден:

Во текот на целиот ден се пие само зелен чај или било кој друг билен чај.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Ѕвездата на Барбадос, Ријана за магазин „Esquire“ откри кој е нејзиниот омилен оброк кој изобилува со протени, станува збор за салата во која главната состојка…

 • Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

  Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

  Најновиот хит кој денешните нутриционисти го препорачуваат е мешавина од кафе и брокула. За предностите на оваа мешавина пишува и нутриционистот од Њујорк, Синтија Сас.…

 • Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

  Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

  Доколку променливото време влијае на вашата енергија потребен ви е само еден овошен микс.   Потребно е: 1.шолја млеко по избор половина шолја замрзнато шумско…

 • Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

  Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

  По чоколадните снегулки, крофните, кроасаните и месото, најголем предизвик е сето ова да го замените со нешто здраво и лесно, односно со оброк кој ќе…

 • Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

  Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

  Време е да им кажете „крај“ на оние оброци кои ја зголемуваат вашата тежина и да се свртите кон оние намирници кои ќе ви помогнат…

 • Погледнете што се крие позади добрата фигура на Кејт Мидлтoн!

  Погледнете што се крие позади добрата фигура на Кејт Мидлтoн!

  За да ја одржи својата тенка фигура, Кејт наводно јаде многу сува храна. Како и многу овошје и зеленчук, односно јаде храна што не е…

 • Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

  Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

  Да се има рамен стомак понекогаш се чини како невозможна мисија. Но дури и да не вежбате постојано, постои начин да го остварите сонот, и…

 • Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

  Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

  Научниците пронајдоа зачин наречен кумин, кој ги топи мастите, а може да се користи во форма на прашок или семе. Истражувачите утврдија дека оние жени…

 • Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

  Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

  Питер Карвел од блогот „Sixpackfactory“ тврди дека ако ги комбинирате вистинските намирници ќе постигнете резултати. А, овој рецепт е совршен за таа намена. Потребни ви…

 • Постои решение за вишокот килограми на вашиот стомак, тајната е во една состојка! (видео)

  Постои решение за вишокот килограми на вашиот стомак, тајната е во една состојка! (видео)

  Се прашувате дали постои напиток кој истовремено ќе ја забрза работата на метаболизмот, стимулира губењето на вашата тежина и ќе го снабдува вашето тело со…