21 јули, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕСамо три лажички од овој напиток прават ЧУДО: Ги топи мастите, го...

Само три лажички од овој напиток прават ЧУДО: Ги топи мастите, го зајакнува срцето и ја чисти крвта

Овој природен рецепт е спас за телото бидејќи ја подобрува функцијата на внатрешните органи, ја чисти крвта и го зајакнува имунитетот. И не само тоа, туку ги чисти и крвните садови и ја подобрува работата на срцето, а покрај тоа го забрзува и метаболизмот. Тогаш не е никакво чудо што е еден од најпопуларните рецепти, а состојките се сосема едностави.

Се што ви е потребно се 12 излупени чешниња лук и половина литар црвено вино.

Исецкајте ги чешнињата лук и ставете ги во стаклена тегла, па прелијте ги со виното. Добро затворете ја теглата и оставете ја на сончево место, па така оставете ја да отстои две недели. Задолжително секој ден добро протресете ја. По 12 дена процедете ја течноста и ставете ја во стаклено шише или тегла, но нека биде со темно стакло. Секој ден земајте по една лажичка три пати дневно. Тоа правете го месец дена, а потоа направете пауза од шест месеци.

За што е добро ова:

Оваа течност е антивоспалителна, антибиотичка, антиканцерогена и има антибактериски својства. Одлична е за сите воспаленија, го намалува холестеролот, ги елиминира токсините, ја чисти крвта, ги топи мастите, дава повеќе енергија и ја зголемува силата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП