21 јуни, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕМаст која секогаш треба да ја имате во фрижидерот: Трае 10 месеци,...

Маст која секогаш треба да ја имате во фрижидерот: Трае 10 месеци, веднаш лекува 6 болести

Се нанесува со втривање на кожата или со консумирање на половина лажичка, три пати на ден пред оброците, бидејќи е целосно безбедна и за внатрешна употреба, секако бидејќи е природна.

Во секојдневниот живот се среќаваме со разни здравствени проблеми, претежно со оние помалите.

Иако повеќето не се опасни по животот, состојбите како изгореници, рани и цисти се многу напорни. Затоа во својот дом секогаш треба да имате универзален балзам кој може да ги реши овие состоби, но и масните ткива, различните воспаленија, па дури и бронхитисот.

Рецептот кој ќе ви го откриеме може да се нанесе со втривање на кожата или со консумирање на половина лажичка, три пати на ден пред оброците.

Состојки: Изгмечена жолчка од сварено јајце, 400 мл маслиново масло, 4 лажици природен пчелен восок.

Подготовка: Маслиновото масло и пчелниот восок загрејте ги заедно на ниска температура, а кога восокот ќе се стопи додавајте малку по малку од жолчакта. Маслото тогаш ќе започне да дими, па бидете подготвени што побрзо да го тргнете од огнот.

Оставете го да се олади 15-20 минути, па процедете го вишокот течност. Префрлете ја маста во стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер најдолго 10 месеци.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП