недела, 3 јули 2022
ПочетнаАВТОБИЗFord го враќа Escort

Ford го враќа Escort

esc1_568298S1

„Escort“ за „Ford“ е митско име кое компанијата го користеше скоро 35 години се до 2003-та година, но сега тие повторно го оживеаа.

Сега компанијата подготви модерна помала троволуменска лимузина под исто име „Escort“, а го претсавија како концептен модел на авто-саемот во Шангај.

Изглед со голема карактеристична маска во стилот на „Aston Martin“ се потпира остатокот од гамата на оваа компанија (Fiesta, C-Max), а тука се и предните LED светла со интересен дизајн. Внатрешноста засега не е прикажана, а дали „Escort“ ќе се продава и во Европа се уште не познато, но не е ни исклучено.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП