недела, 3 јули 2022
ПочетнаАВТОБИЗConcept M само за кинескиот пазар

Concept M само за кинескиот пазар

hondaconcept

„Honda“ во Шангај официјално го претстави моделот „Concept M“, по најавата од пред две недели. Овој модел претставува повеќенаменско возило коe е специјално развиено за кинескиот пазар.

Автомобилот е дизајниран од страна на центарот „Automobile R&D“ на компанијата во Јапонија и со тоа сакаат да ни дадат јасна слика како ќе изгледа сериската верзија која ќе се најде на територијата на Кина.

hondaconcept.1jpg

Од „Honda“ ветуваат дека со овој модел ќе донесат нова вредност на возилото кое нуди атрибути на патнички автомобил, а во истовреме и дополнителна вредност со реализација на комфорот и просторната кабина.

Со оглед дека станува збор за концепт, очекуваме производната верзија на автомобилот да изгледа многу поскромно, но тоа незначи дека ќе има послаб дизајн.

hondaconcept2

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП