среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Рио Фердинанд кандидат за потпретседател на ФИФА

Поранешниот англиски репрезентативец Рио Фердинанд е меѓу кандидатите на Англиската фудбалската асоцијација (ФА) како британски претставник за местото потпретседател на Светската ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6