вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: фудбал

Хаос во Португалија – Полицијата пукаше во воздух за да ги смири играчите на Виторија и Олимпик(ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу вторите екипи на Виторија Сетубал и Олимпик Монти бил прекинат поради масовна тепачка, што се случила во делот ...

Прочитај повеќе

Со три поени од Лихтенштајн, на второ место и подготвени за „мегдан“ со Германија

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа под водството на новиот селектор, Благоја Милевски, откако рутински со 0:4 ги победивме ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 177 1 2 177
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00