вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: трпеза

Дејан Мишковски – Gevino Wines со приказна за себе, посебно доживување, нешто кое што секој треба да го искуси!

Благодарение на Gevino Wines македонското вино денес е многу подостапно до македонскиот потрошувач. Овој наш вински бренд кој доаѓа од ...

Прочитај повеќе

Бојата за јајца може да биде отровна: Еве како најлесно да ги препознаете природните и кога не треба да јадете офарбано јајце

Ако офарбаните јајца се вкусен и неизбежен дел од трпезата за Велигден, постојат одредени ситуации во кои не треба да ...

Прочитај повеќе

Граѓаните ја зголемиле консумацијата на леб во текот на минатата година

Македонските граѓани најмногу консумираат леб, јајца, компири, млеко и безалкохолни пијалаци. Статистиката покажува дека лани едно домаќинство трошело 272,2 килограми ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00