петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: сиромаштија

Пандемијата дополнителен товар за сиромашните, 70 илјади лица во Македонија имаат по само три оброка неделно!

Денешниот ден 17 октомври во светски рамки е познат како ден за глобално делување во борбата против сиромаштијата. Борците против ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13