четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: синедејс

Најновиот филм на Фатих Акин, „Од никаде“, „Пикова дама“ на Лунгин и документарец за „Оејзис“ на „Синедејс“

Најновиот филм на режисерката Фатих Акин, „Од никаде“, вечерва во 20 часот ќе биде прикажан во киното „Милениум“ во рамки ...

Прочитај повеќе

Драмата „Фадо“ и детската авантура „Рафи“ со проекција на „Синедејс“

Дистрибутерската куќа „Катавеј“ во соработка со фестивалот „Синедејс“ во киното „Фросина“ организира проекција на два филма и тоа германско-португалската копродукција ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00