вторник, април 20, 2021
12 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: писменост

Денови на финансиската писменост: Народната банка упати јавен повик до сите заинтересирани граѓани

Како еден од организаторите и учесник на Деновите на финансиската писменост коишто ќе се одржат следната недела, Народната банка упати ...

Прочитај повеќе

НБРМ со јавен повик до сите граѓани: Денови на финансиска писменост – едукативни презентации во Народната банка

Од 29 до 31 мај годинава ќе се одржи третото издание на Деновите на финансиска писменост, коишто ги организираат финансиските  ...

Прочитај повеќе

Поддршка од Град Скопје за проектот за унапредување на дигиталната писменост кај средношколците

Во салата на Советот на Град Скопје денеска се одржа прес-конференција по повод официјалното започнување на проектот за унапредување на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2