четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: оружје

Американската морнарица претстави моќно ласерско оружје кое може да уништи авион во лет(видео)

Американската морнарица успешно тестираше ново оружје на воен брод. Станува збор за високо-енергетски ласер што може да сруши борбен авион ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00