четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: опрема

Компаниите со заштитна опрема и дистанцирање во производството за безбедни производи на потрошувачите

Заштина опрема за работниците во производствените капацитети, обезбедување растојание од ,1,5 до два метра меѓу нив и по потреба во ...

Прочитај повеќе

Пензиските друштва донираа пациент-монитори за Универзитетската клиника за инфективни болести

Трите пензиски друштва, Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво,  донесоа заедничка одлука за пренамена на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 27 1 2 27