петок, февруари 26, 2021
6 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: министерство

Дали некој си поигрува со Министерството за здравство – и преку www.vaksajns.mk може да се закаже вакцинација

Од вчеравечер профункционира интернет страната www.vakcinacija.mk на која граѓаните на Македонија ќе може да закажат вакцинација од Ковид 19, a ...

Прочитај повеќе

Бесими: Ребалансот на буџетот до крајот на неделата, парите ќе се насочат таму каде ќе придонесат кон економската активност

Ребалансот на буџетот се очекува да биде готов до крај на неделата, да се достави до Влада и веќе следната ...

Прочитај повеќе

Бесими: Четвртиот пакет мерки има три столба – социјален, опоравување на бизнисот и фискална и финансиска стабилност

Четвртиот пакет на мерки ќе се заснива на три столба – социјален и здравствен кој ќе се однесува на граѓаните ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 66 1 2 66