сабота, февруари 27, 2021
19 °c
Skopje
5 ° саб
4 ° нед
5 ° пон

Tag: криза

Ковид-19 и донесе поголема загуба на „Expedia“ отколку што се очекуваше

Интернет-туристичката агенција „Expedia Group“ објави квартална загуба поголема од очекуваната, откако пропаднаа резервациите поради порастот на случаите со Ковид-19 и ...

Прочитај повеќе

Граѓаните штедат на храна – паѓа прометот во трговијата со основните прехрамбени продукти

Граѓаните штедат и на храна, се помалку купуваат основни прехрамбени продукти. Пандемијата го стегна паричникот и приходите на населението кое ...

Прочитај повеќе

Ново на пазарот: Хипокредит – само со залог на недвижен имот до вашиот кредит за бизнис потреби

По неколку години успешна работа на македонскиот пазар, повеќе од 50.000 задоволни корисници и секојдневно унапредување на своите производи, финансиското ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 83 1 2 83