понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: кинотека

Панта Мижимаков добитник на признанието „Златен објектив“ на Кинотека на Македонија

Филмскиот работник, Панта Мижимаков, е добитник на „Златниот објектив“ – признание за исклучителен придонес во македонската кинематографија што Кинотеката на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00