четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: кампања

Заев и Филипче промовираа кампања за вакцинација и борба против дезинформациите – „За моментите на среќа – вакцинирај се“

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче, ја промовираа новата кампања, со цел да го зголемат обемот на ...

Прочитај повеќе

Со отворени денови во скопските стручни средни училишта, заврши караванот на кампањата „Учи паметно, работи стручно“

По Свети Николе, Кочани, Велес, Кавадарци, Струмица, Охрид и Тетово, отворени денови се одржаа и во Прилеп, Куманово, Крива Паланка ...

Прочитај повеќе

Меѓународната организација на трудот започува кампања за почитување на работничките права

По повод 7-ми октомври - Светскиот ден на достоинствената работа, Меѓународната организација на трудот (МОТ) и Економско-социјалниот совет најавуваат кампања ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00