среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЗНМ и ССНМ: итни субвенции по вработен новинар/медиумски работник во висина на минимална плата или ослободување од плаќање придонеси

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) бараат од Владата на РСМ ...

Прочитај повеќе

ЗНМ: Новинарите да известуваат одговорно и да избегнуваат создавање неоправдана паника во јавноста

Здружението на новинарите на Македонија се придружува на повикот на Европската федерација на новинари (ЕФН) во апелот до медиумите да ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00