петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: вработен

Незадоволен вработен во „Мерцедес“ демолирал десетици нови возила во вредност од 6 милиони долари

Незадоволен поранешен вработен во фабриката Мерцедес-Бенц во Виторија, Шпанија, украл багер од градилиштето и на 31-ви декември дошол во кругот ...

Прочитај повеќе

ЗНМ и ССНМ: итни субвенции по вработен новинар/медиумски работник во висина на минимална плата или ослободување од плаќање придонеси

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) бараат од Владата на РСМ ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5