недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: астразенека

Научниците на работ на откритие: Еве што предизвикува згрутчување на крвта по вакцинирање со АстраЗенека

Научниците веруваат дека конечно го пронашле „активаторот“ што доведува до екстремно ретки згрутчување на крвта по примањето на вакцината АстраЗенека. ...

Прочитај повеќе

Најнова студија: Заштитата на „Фајзер“ и на „Астра зенека“ против делта-сојот опаѓа во рок од три месеци

Најнова здравствена студија во Обединетото Кралство покажала дека во рок од три месеци опаѓа заштитата што ја обезбедуваат вакцините на ...

Прочитај повеќе

Одлични резултати на најновото истражување на Оксфорд: Добри вести за сите кои примиле вакцина на АстраЗенека

Научниците од Универзитетот во Оксфорд, заедно со британско-шведската фармацевтска компанија, ја развија оваа вакцина. Заштитата што ја дава вакцината на ...

Прочитај повеќе

„Астра зенека“: Терапијата со антитела не успеа да спречи развој на коронавирус

Англиско-шведскиот производител на лекови „Астра зенека“ објави дека нивната терапија со моноклонални антитела, AZD7442, не помага во превенција на болеста ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00