вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: астразенека

„AstraZeneca“ го продаде својот удел во „Moderna“ за повеќе од 1 милијарда долари

Шведско-британскиот фармацевтски гигант „AstraZeneca“ го продаде својот удел во американската „Moderna“ за повеќе од една милијарда долари, пренесува „Reuters“. „AstraZeneca“ ...

Прочитај повеќе

Комбинација на руската и оксфордската вакцина ќе ги штити граѓаните две години

Комбинацијата на „спутник 5“ и таканаречената оксфордска вакцина, што ја произведува компанијата „Астра зенека“, ќе штити од коронавирусот две години, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2