среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: аеродром

ТАВ: Првиот лет од Москва слета на скопскиот аеродром – руската Нордвинд отвора нова редовна авиолинија Москва–Скопје

Со инаугуративниот лет на релација Москва–Скопје, на Нордвинд ерлајнс се додава нова дестинација во мрежата со авиолинии на скопскиот аеродром. ...

Прочитај повеќе

Охридскиот аеродром доби здравствен сертификат за аеродроми од Меѓународниот совет на аеродроми

ТАВ Македонија доби здравствен сертификат од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International World) за Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, ...

Прочитај повеќе

ТАВ објавува: Меѓународниот Аеродром Скопје награден како најдобар аеродром во европа во неговата големина и за најдобри хигиенски мерки во европа за 2020 година

Меѓународниот Aеродром Скопје, управуван од ТАВ Македонија, e награден од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International) со ASQ-наградата за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 35 1 2 35
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00