среда, април 21, 2021
6 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: агенција

АСО: Најголемата исплатена штета е за осигурување имот и изнесува 382.000 евра

Меѓу најголемите поединечни исплатени штети пет се за осигурување од задолжителна автомобилска одговорност, четири од осигурување имот. Најголемата исплатена сума ...

Прочитај повеќе

Европската агенција за лекови со конечен став: Вакцината на „Астразенека“ е безбедна за употреба(ВИДЕО)

Европската агенција за лекови (ЕМА) попладнево потврди дека вакцината на „Астразенека“ е безбедна и ефикасна против коронавирусот. Како што беше ...

Прочитај повеќе

„Барам работа да не ја најдам“ – над 150 илјади активни баратели на работа веќе подолго време не можат да пополнат 6 илјади работни места!

Во моментов стопанството има потреба од 6560 работници. На пазарот на труд потребни се лица од различни професии. Се бара ...

Прочитај повеќе

Агенцијата за странски инвестиции ќе му помага на текстилниот кластер во создавањето на македонски брендови

Агенцијата за странски инвестции и промоција на извозот оддржа работена средба на тема „Брендирање на текстилни компании во Република Северна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 52 1 2 52