16 април, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАЗатворен дел од авто патот А1

Затворен дел од авто патот А1

avtopat zakoni

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај од 05 до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП