16 април, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАПоради снимање на филм затворен дел од авто патот А1

Поради снимање на филм затворен дел од авто патот А1

soobrakajotkja

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај од 05 до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП