среда, јануари 19, 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕДимот од цигарите предизвикува скапување на вашите бели дробови (фото+видео)

Димот од цигарите предизвикува скапување на вашите бели дробови (фото+видео)

Pusenje-cigarete-kampanja-duvan-1

Сите пушачи се свесни дека димот од цигарите, кој толку многу го сакаат, е исклучително штетен за здравјето, а и понатака продолжуваат со оваа опасна навика…

И покрај тоа што на сите им е познато колку пушењето е штетно, пушачите не престануваат со оваа опасна навика, потиснувајќи ги сите причини поради кои би требало да престанат да пушат.

Pusenje-cigarete-kampanja-duvan-2

Во повеќето случаи луѓето се обидуваат да објаснат како пушењето не е толку штетно и со таа цел преминуваат на послаби цигари. Меѓутоа, иако е тоа извесно психичко олеснување, бидејќи овозможува чувство дека барем нешто сте преземале, димот од цигарите и понатака ве уништува.

Затоа потребно е на сите начини да се потсетите на опасноста која лежи во овој смртоносен порок. Погледнете го видеото…

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи