сабота, 23 септември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАКоњановски во посета на општина Зрновци

Коњановски во посета на општина Зрновци

konjanovski_g111

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Зоран Коњановски денеска ќе престојува во општина Зрновци, каде ќе се сретне со градоначалникот Блаже Станков.

Како што е најавено, Коњановски ќе ги посети локациите на кои се започнати градежни активности поврзани со реализација на инфраструктурните проекти во општина Зрновци, кои се финансирани од Програмата за рурален развој за 2013 година.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП