понеделник, 27 јуни 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАНормализиран авиосообраќајот на скопскиот аеродром

Нормализиран авиосообраќајот на скопскиот аеродром

skopjanka-napadnala-policiski-sluzhbenici-na-aerodromot-aleksandar-veliki-118337

Повторно се реализираат предвидените полетувања и слетувања од аеродормот „Александар Велики“ во Скопје, по откажаните утрински летови од и за Истанбул поради магла, покажуваат информациите на од веб страницата на скопскиот аеродром

Околу 11 часот слета авионот на „Пегасус“ од Истанбул, а во очекување се и планираните слетувања од Виена и од Лондон, а во тек се активности за полетувања кон Истанбул, Виена и Тревизо.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП