петок, 9 декември 2022
ПочетнаАВТОБИЗBMW го освежи моделот Х1 (фото)

BMW го освежи моделот Х1 (фото)

x1nova

По редизајнот во 2012-та, „BMW“ за во 2014-та година повторно ќе го освежи својот најмал кросовер.

„BMW“ на моделот за 2014-та ќе воведе дневни светла како стандарден дел од опремата, додека на купувачите како опција ќе им бидат достапни и ново дизајнирани 17 инчни алуминиумски бандажи.

x11

Во понудата ќе бидат и пакетите „xLine“, „Sport Line“ и „M Sport“, со нов мек материјал со кој е обложена инструмент таблата, како и прагот на багажникот кој е изработен од нерѓосувачки челик.

Украсните детали во ентериерот се достапни во три ниво на завршна обработка – во црна, мат црвена и хромирана.

x12

Покрај тоа, „BMW“ на редизајнираниот модел го прошири и спектарот на функции и содржини на системот „ConnectedDrive“.

Освежениот „X1“ ќе има премиера на авто-саемот во Детроит кој ќе се одржи во јануари 2014-та година.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП