сабота, 25 март 2023
ПочетнаДИЕТИМАНДАРИНА ДИЕТА! Тридневен режим за чистење на организмот

МАНДАРИНА ДИЕТА! Тридневен режим за чистење на организмот

Мандарините се богати со витамин Ц и калциум, го стимулираат метаболизмот, го чистат телото од токсини и го регулираат варењето.

Оваа диета ќе ви се допадне доколку сакате протеински производи и ако сте подготвени да јадете мандарини наместо слатки.

ПРВ ДЕН

Појадок: чаша сок од мандарина без шеќер или пет мандарини; две кришки шунка, кафе или чај (без шеќер)

Ручек: пет мандарини; 250 гр сезонска салата со сок од лимон; кафе, чај

Вечера: 150 гр варено пилешко бело месо; 200 гр зелена салата со сок од лимон; чај со мед;

УШТЕ ЕДЕН ДЕН

Појадок: чаша сок од мандарина без шеќер или пет мандарини; две варени јајца; кафе или чај

Ручек: пет мандарини; 50 гр сирење со ниски маснотии

Вечера: 200 гр риба; зелена салата;

ТРЕТ ДЕН

Појадок: пет мандарини; две лажици овесна каша со лажица суво грозје; кафе без шеќер

Ручек: пет мандарини; чаша супа од зеленчук

Вечера: 200 гр пилешко; зелена салата;

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП