вторник, 6 јуни 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТХаос по натпреварот Франција - Мароко: Гореа улиците, масовни тепачки. Објавена е...

Хаос по натпреварот Франција – Мароко: Гореа улиците, масовни тепачки. Објавена е и страшна снимка од газење на дете (ВИДЕО)

Во нередите кои избија во францускиот град Монпеље, во судирите меѓу навивачите на Франција и Мароко по полуфиналето на Светското првенство, загина едно момче.

Во соопштението објавено од канцеларијата на локалната самоуправа, се наведува дека момчето вчера било „насилно удрено“ од автомобил. Тој бил пренесен во болница, но починал набргу по пристигнувањето.

Возилото било пронајдено во близина на местото на настанот, а полицијата извршила увид. На социјалните мрежи е објавено и вознемирувачко видео од газење на дете.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП