недела, 5 февруари 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТПутин: „Ние сме паметни, оние кои ја укинуваат нашата култура не се...

Путин: „Ние сме паметни, оние кои ја укинуваат нашата култура не се “(ВИДЕО)

Претседателот на Русија Владимир Путин имаше средба со претставници на владата на таа земја.

Според руските медиуми, станува збор за видео конференција.

На средбата Путин се осврна на обидите на западните земји да ја забранат руската култура.

„Тоа не се паметни луѓе кои ни ја укинуваат културата, а ние не само што не го правиме тоа, туку ги промовираме хуманистичките идеали кои се вткаени во тие дела. Ние сме паметни, а оние кои ја укинуваат нашата култура не се“, рече Путин, како што го цитира „Раша тудеј интернационал“ на каналот „Телеграм“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП