среда, 29 март 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАКоњановски во посета на Чешиново-Облешево

Коњановски во посета на Чешиново-Облешево

konjanovski-zoran

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Чешиново-Облешево.

Во тек на посетата Коњановски ќе има средба со градоначалникот на Чешиново-Облешево и со претставници на земјоделските здруженија и на бизнис заедницата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП