14 јули, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАЗаменик-министерот Коњановски во посета на Радовиш

Заменик-министерот Коњановски во посета на Радовиш

konja1

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Радовиш и ќе се сретне со градоначалникот Сашко Николов.

Во рамки на посетата, Коњановски ќе ја посети преработувачката компанија „Бест Фуд“ и подрачната единица на Министерството, каде ќе оствари средба со земјоделците.

Коњановски ќе го посети и село Ораовица и ќе се сретне со земјоделците од овој регион.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП