среда, 28 септември 2022
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕПесочна бура во Дубаи, песокот го покри целиот град(ВИДЕО)

Песочна бура во Дубаи, песокот го покри целиот град(ВИДЕО)

Силна песочна бура го погоди Дубаи во неделата на 14 август, а службите за итни случаи предупредуваат на потенцијална опасност.

Областите на Абу Даби и Дубаи беа покриени со дебел слој прашина откако метеоролозите предупредија на песочна бура во Северните Емирати – пишува Arab News.

Возилата се движат со слаба видливост по улиците на заливскиот емират Дубаи, бидејќи големи делови од Обединетите Арапски Емирати се погодени од прашина и песочни бури, поради што властите повикаа на претпазливост на патиштата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП