четврток, 18 август 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТЛидерите на Г7 се шегуваа на сметка на Путин

Лидерите на Г7 се шегуваа на сметка на Путин

Лидерите на самитот на Г7 на најиндустриските земји во Германија се пошегуваа со изгледот на рускиот претседател Владимир Путин.

Тие зборуваа за тоа што треба да направат за да изгледаат посилни од него.

Додека лидерите на Г7 седеа на инаугуративната седница на самитот, можеше да се слушне од британскиот премиер Борис Џонсон како прашува дали треба да ја соблече јакната или не, пренесува агенцијата

„Сите ние треба да покажеме дека сме посилни од Путин“, рече тогаш Џонсон.

Рускиот претседател Владимир Путин често се појавуваше на фотографии без маица и во пози кои укажуваат на неговата сила и издржливост.

Канадскиот премиер Џастин Трудо предложи „да ја чекаат официјалната слика пред да се соблечат“, но потоа Џонсон додаде дека „мора да покажат дека се посилни од Путин“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП