четврток, 7 јули 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕМагија за сетилата и здравјето: Направете фрапе од капини!

Магија за сетилата и здравјето: Направете фрапе од капини!

Капините се тука, веќе можеме да ги најдеме и на пазарите. Така темни и сочни, просто не мамат! А кога би знаеле што се таа една ваква бобинка содржи во себе, би ја консумирале буквално секој ден.

Капините изобилуваат со железо, магнезиум, калциум, калиум и цинк. Богати се со витамините A, Ц, Е и Б, како и аминокиселини… затоа, започнете го или завршете го денот со ова вкусно смути. Ќе се чувствувате фантастично!

Потребни состојки:

– 250 гр капини
– 1.5 дл ладна вода
– 1.5 дл јогурт

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте убаво. Уживајте во овој вкусен шејк, притоа внесувајќи важни нутриенти во телото. Пријатно!

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП