21 април, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТВо Грција е регистриран првиот случај на мајмунска сипаница

Во Грција е регистриран првиот случај на мајмунска сипаница

Во Грција е регистриран прв случај на инфекција со вирусот на мајмунска сипаница, покажуваат првичните резултати на националната здравствена агенција ЕОДИ.

Пациент во Грција, каде што е регистриран вирусот на мајмунски сипаници, неодамна отпатувал во Португалија, пренесува Ројтерс.

Пациентот е во болница и е во стабилна состојба, соопшти грчката Национална здравствена агенција.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП