четврток, 7 јули 2022
ПочетнаСПОРТБИЗРоналдо едвај го преживеал дебаклот на Јунајтед од Брајтон

Роналдо едвај го преживеал дебаклот на Јунајтед од Брајтон

Манчестер Јунајтед има уште една катастрофална сезона зад себе. „Црвените ѓаволи“ останаа без пласман во Лигата на шампионите. Освоено е само шестото место во Премиерлигата, а голем удар тимот доживеа на крајот од сезоната кога беше декласиран од Брајтон со 4:0.

Кристијано Роналдо очигледно е многу разочаран од сето она што се случува во тимот. Тој останал дваесетина минути сам во соблекувалната по поразот од Брајтон.

„Неговите соиграчи веднаш заминаа дома. Роналдо седеше сам во соблекувалната околу 20 минути. Го напушти стадионот, но потоа се врати. Седеше сам и размислуваше, а потоа стана и го напушти стадионот”, пишува „Манчестер Ивнинг Њуз“.

Роналдо, ако и дефинитивно остане на „Олд Трафорд“, за првпат во кариерата ќе игра во Лига Европа, а не во Лигата на шампионите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП