четврток, 1 декември 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТИнститутот за војна објави нова мапа и анализа на конфликтот во Украина

Институтот за војна објави нова мапа и анализа на конфликтот во Украина

Украина веројатно ја добила битката кај Харков, тврдат експерти од Институтот за проучување на војната.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП