петок, 27 јануари 2023
ПочетнаКОРОНААлбанија ги укинува сите ограничувања за Ковид-19

Албанија ги укинува сите ограничувања за Ковид-19

Албанија од денеска ги укинува ограничувањата кои беа воведени со цел да се спречи ширењето на коронавирусот во таа земја, пренесуваат агенциите.

Од денеска за влез во Албанија не е потребен сертификат за вакцинација против коронавирус, негативен тест или потврда за прележан коронавирус, пишува „ABC News“.

Ноќните клубови повторно се отворени во Албанија, а забраната за емитување музика по 23 часот е укината.

Укината е и обврската за носење маска, но на сила останува препораката за носење маска во затворени простории, пишува медиумот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП