среда, 7 декември 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСловенија ги ограничи цените на горивата

Словенија ги ограничи цените на горивата

Владата на Словенија донесе одлука да ги замрзне цените на горивата на 1,5 евро за литар бензин од 95 октани и 1,54 евра за литар еуродизел.

Министерот за економија, Здравко Почивалшек, соопшти дека малопродажните цени на горивата се ограничени на 30 дена.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП